• Gyvo atlikimo įrašai
  • Muzikos kūrinių aranžuotės
  • Būgnų įrašymas
  • Įrašų suvedimas
  • Muzikos kūrimas
  • Garso dizainas (audio masteringas)

Įrašų suvedimas (miksavimas)

Įrašų suvedimas – antras po aranžuotės muzikos įrašo kūrimo etapas. Suvedimo procese vyksta galutinio įrašo kūrimas iš atskirų įrašytų takelių (trackų). Muzikos suvedimas – ne tik techninis atskirų takelių sujungimo procesas, bet ir kūrybinis darbas, nuo kurio priklauso kaip skambės galutinis įrašo rezultatas. Dainos suvedimas reikalauja žinių apie įrašų garso balansą, panoramą ir dinamiką. Balansas – garso skirtumo tarp atskirų takelių nustatymas. Panorama – akustinės erdvės kūrimas. Dinamika – muzikos įrašo vystymasis ir muzikos forma. Kaip literatūroje, taip ir muzikoje būna įžanga, vystymasis, kulminacija ir atomazga. Yra ir daugiau ženklų, skiriančių gerą, kokybišką įrašą nuo nekokybiško. Tai garso apimtis, skaidrumas, tankumas. Kas yra garso apimtis žino kiekvienas šiuolaikinis žmogus. Skaidrumas – galimybė atskirti kiekvieną instrumentą. Tankumas atsako už garso turtingumą. Kiekvieno gero garso režisieriaus užduotis – rasti reikalingą balansą, kad per didelis tankumas nesugadintų muzikos kokybės ir, be to, kiekvienas suvestas takelis turi būti originalus. Visa tai reikalauja didelės garso režisieriaus patirties ir profesionalumo, o taip pat modernios garso įrangos.

Šiuolaikinis garso takelių suvedimas (miksavimas) – gali būti dviejų rūšių – skaitmeninis arba analoginis. Garso įrašų studijoje „DoMinanta“ galimas abiejų tipų dainų suvedimas. Sunku vienareikšmiškai pasakyti, kuris iš jų geresnis, nes kiekvienas turi savo privalumų ir trūkumų. Mes manome, kad skirtingos muzikos stiliams tinka skirtingi suvedimo būdai. Tiesiog paklausome kaip skamba ir išrenkame geresnį variantą.

 Tačiau, reikia žinoti pagrindinius skirtumus:

Skaitmeniniame suvedime takeliai „susimaišo“ pagrindinėje programoje.

O analoginiame – mikseriniame pulte, mūsų atveju – britų gamybos studijiniame pulte Soundtracs MR-Series. Analoginis dainų suvedimas ypatingai tinka muzikantams, grojantiems gyvai (Jazz, Blues, Alternative, Rock, Acoustic grupėms). Gerai skamba analoginiu būdu suvesti būgnai, akustika. Mes jums galėsime padėti ir tuo atveju, jeigu jūs mums tiesiog atnešite atskirus takelius, įrašytus kitoje studijoje arba persiųsite jas internetu. Pavyzdžiui, jeigu pageidaujate analoginio suvedimo arba abejojate dėl kitos studijos takelių įrašų kokybės. Analoginis dainos suvedimas mikseriniame Sountracs MR-Series pulte tikrai duos jūsų miksui daugiau natūralumo.

Įrašų suvedimas garso įrašų studijoje "Dominanta"

Įrašų suvedimas garso įrašų studijoje “Dominanta”

 

Įrašų suvedimas garso įrašų studijoje "Dominanta"

Įrašų suvedimas garso įrašų studijoje “Dominanta”

Daugiau demo

https://soundcloud.com/dominanta-records/sets/dominanta-demo-recordings